Temat pierwszego to „Bioróżnorodność województwa łódzkiego”. Każdy uczestnik – zarówno amator jak i zawodowiec - może nadesłać maksymalnie 5 zdjęć wykonanych w tych roku na terenie naszego województwa. Prace, jako pliki cyfrowe w formacie JPG (rozdzielczość 300 dpi, rozmiar pliku nie może przekroczyć 10 MB), należy przysłać do 9 października. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 30 października. Nagrodzone prace będą pokazywane na pokonkursowej wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury.

Ekspozycji towarzyszyć będzie I Ogólnopolska Pinakoteka Fotografii Otworkowej w Pabianicach OPFOP 2015.

Aby wziąć w niej udział, należy przysłać prace o tematyce ekologicznej (JPG - nie mniej niż 1.200 pikseli i 300 dpi - dłuższy bok) wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres: sekretariat@mokpabianice.eu, z dopiskiem Fotografia otworkowa.
Prace prezentowane w ramach OPFOP 2015 powinny być zamkniętymi cyklami, zestawami lub serią zdjęć wykonanych techniką otworkową (pinhole photography). Zakwalifikowane fotografie będą eksponowane w galerii MOK-u.

Udział w Pinakotece jest bezpłatny. Dodatkowe informacje można uzyskać w Miejskim Ośrodku Kultury www.mokpabianice.eu oraz na stronie OPFOP 2015.