Łódzkie zoo zaprasza na „Noc Sów” - wydarzenie poświęcone tym tajemniczym ptakom. Spotkanie zaplanowano w sobotę, 22 lutego godz. 18.00.

- Pierwsza jego część to warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się, jakie gatunki sów żyją w Polsce - wyjaśnia Maria Kaczmarska, rzecznik prasowy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. - Organizatorzy opowiedzą, czym ptaki się żywią, jak można je chronić, które sowy mają uszy i o czym mówi kolor ich oczu.
W części praktycznej każdy będzie mógł samodzielnie określić, co zjadły na kolację łódzkie sowy - uszatki i wykonać pamiątkową tabliczkę ze swoich poszukiwań.
Na podstawie odsłuchanych głosów najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawie odnajdywania sowiego stada oraz pobawić się zaszyfrowanymi informacjami.
Dreszczyk emocji zapewni nocna wyprawa po ogrodzie zoologicznym, w trakcie której uczestnicy przekonają się, jak wygląda nocne życie sowich mieszkańców zoo oraz posłuchają pieśni godowej zakochanego puchacza.Zapisy: dydaktyka@zoo.lodz.pl do 21 lutego (piątek), ilość miejsc ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest mailowe potwierdzenie (wydruk lub zdjęcie) otrzymane od organizatorów. W zgłoszeniu proszę podać ilość dzieci oraz oddzielnie dorosłych.

Na zajęcia koniecznie należy przynieść własne latarki.
Wiek uczestników: 7+.
Koszt: 12 zł/dziecko + bilety wstępu dla wszystkich uczestników warsztatów.
Miejsce spotkania: w pobliżu kas zoo.
Czas trwania warsztatów: ok. 2 godz.