Uczniowie pani Kasi próbują sił w wielu, nawet ogólnopolskich konkursach. Raz w roku organizują zbiorową wystawę – jako podsumowanie rocznej pracy w domu kultury. Ostatnią taką „zbiorówkę” mogliśmy podziwiać w listopadzie. Na wystawie „Magia obrazu” prace pokazało siedem autorek: Anna Michalak, Agata Jasińska, Dominika Piątkowska, Maria Cipińska, Maria Maślanka, Klaudia Fijał i Katarzyna Krakowiak. Prace powstały w różnorodnych technikach fotograficznych w Pracowni Fotografii oraz podczas dodatkowych warsztatów prowadzonych w MDK-u. Na wernisażu można było obejrzeć projekcję multimedialną, przedstawiającą: fotografie, video, zwiastuny do powstających książek oraz videoklipy. Podczas otwarcia odbył się też kameralny koncert stypendystki Krzysztofa i Joanny Urbańskich - Marii Maślanki.

Grupa Katarzyny Krakowiak to 15 młodych osób. Ale na zajęcia może zapisać się każdy, kto skończył 13 lat i chce poznać tajniki fotografii.

- Wystarczą chęci. Wiadomo, że są uczniowie, którzy szybciej chłoną wiedzę, ale staram się indywidualnie podchodzić do każdego, pomimo tego, że pracujemy w grupie – mówi pani Kasia. – Od ponad 10 lat pracuję tak z ludźmi w różnym wieku i z doświadczenia wiem, że to najlepsze rozwiązanie.

Zajęcia są bezpłatne. Trzeba tylko opłacić tzw. składkę rodzicielską w wysokości 70 zł na pół roku.

- We współczesnym świecie to niewielkie koszta, bo kursy i warsztaty fotograficzne są prywatnie wyceniane w kolosalnych cenach – dodaje instruktorka. - Zajęcia fotografii w MDK-u są różnorodne i nie brakuje na nich niespodzianek.

 

Katarzyna Krakowiak (na zdjęciu na rękach koleżanek) to fotografka, animatorka sztuki, arteterapeutka. Skończyła „filmówkę” w Łodzi, specjalizowała się w fotografii. Jest doktorantką tej uczelni. Ukończyła też Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Filmu i Fotografii. Interesuje się grafiką projektową, sztuką ziemi, tworzy obiekty i instalacje.

Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików i Koła Absolwenta WSSiP, założonego przy Pracowni Książki Artystycznej i Ilustracji.

Autorka ponad 40 wystaw zbiorowych i indywidualnych poświęconych fotografii i książce artystycznej w Polsce i za granicą. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.