Tradycyjne świąteczne przysmaki, atrakcje dla dzieci niczym z bajki i wyjątkowe widowisko świetlne! Już od 30 listopada Manufaktura zamieni się w miejsce pełne magii i niespodzianek. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego.

W sobotę (30 listopada) przy lodowisku na rynku Manufaktury stanęło 30 domków, a w nich świąteczne potrawy, prezenty i ozdoby. Na klientów czekają m.in. tradycyjne domowe wypieki na zakwasie, staropolskie mięsa i wędliny, sery, konfitury i miody oraz pachnące prażone orzechy. Nie zabraknie również słodkości dla łasuchów: gorącej czekolady oraz ręcznie dekorowanych tortów i ciast. W domkach pojawią się m.in. produkty pijalni czekolady Wedel, zakładów mięsnych Zbyszko, Browaru Koreb, „Czekoladowego Warsztatu” Fancy Food, producenta wyrobów cukierniczych Consonni czy wędlin litewskich Yuna Kurtinaitiene. Na jarmarku do kupienia będą także ozdoby choinkowe, skórzane wyroby góralskie oraz świąteczne drzewka. Długie zimowe wieczory z pewnością umili aromatycznegrzane wino prosto z beczki!Na rynku stanął także piętrowy domek gastronomiczny, w którym będzie można spróbować m.in. barszczu, bigosu i golonki. Goście domku będą mogli z piętra obserwować zabawę na lodowisku i podziwiać panoramę Manufaktury. Na rynku stanęła także prawdziwa kuźnia! To niepowtarzalna okazja, by podejrzeć pracę kowala nad rozgrzaną do czerwoności stalą oraz kupić wykonaną na miejscu „odkuwkę”. W tym roku nad domkami rozbłysła wyjątkowa iluminacja świąteczna, składająca się z 19.000 lampek.

Manufaktura zaprasza również w bajkową podróż wokół jarmarku. Na dzieci i dorosłych czeka kolorowa kolejka Mini Expres, która jednorazowo może pomieścić nawet 24 pasażerów. Kolejka składa się z lokomotywy, czterech wagonów oraz stacyjkowa, w którym można kupić bilety na przejażdżkę oraz zabawki dla dzieci, np. małe modele lokomotyw. Wyjątkową atrakcją jest także wiatrak do „mielenia grzechów”. Ma 4,5 metra wysokości! By wprawić w ruch łopaty wiatraka, wystarczy przynieść kartkę z zapisanym grzechem i umieścić ją w tzw. wrzutni znajdującej się w drzwiach. Magiczna atmosfera świąt i niepowtarzalne efekty świetlne sprawią, że tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy będzie wyjątkowy.

Manufaktura (ul. Drewnowska 48) zaprasza codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00-20.00, a od piątku do niedzieli w godz. 10.00-21.00. Jarmark zostanie w Manufakturze do 23 grudnia.