Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości znani i uznani artyści wzięli udział w malarskim plenerze. Efekty ich pracy będziemy mogli podziwiać od 5 października (piątek) w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 14).

Dzieła, na których uwiecznili piękno Pabianic, Dłutowa i okolic, stworzyli: Norbert Hans (opiekun artystyczny pleneru), Konrad Knorowski, Anna Możyszek, Maria Skrzydłowska-Nowak i Beata Jolanta Wijngaarden.

Konrad Knorowski ukończył ASP w Łodzi, a teraz prowadzi firmę reklamową, wykonującą m.in. elementy scenograficzne do filmów.

Anna Możyszek przygodę ze sztuką zaczęła dopiero na Uniwersytecie III Wieku. Dziś jest jedną z uczennic Norberta Hansa, należy do Klubu Żółwika. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rzeźbą. Jest laureatką wielu konkursów.

Prace pokaże też Maria Skrzydłowska-Nowak, absolwentka ASP w Łodzi, która maluje i projektuje wzory tkanin. Uczestniczka i organizatorka kilkunastu plenerów malarskich oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w wielu zbiorach państwowych i prywatnych.

Podziwiać będziemy też mogli obrazy Beaty Jolanty Wijngaarden, która ukończyła ASP w Poznaniu. Maluje żywicami na akwareli. Jest uczestniczką kilkunastu wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą.

Honorową patronką pleneru jest Krystyna Owczarska, urodzona w 1936 roku w Pabianicach, uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich malarek współczesnych.

Wernisaż wystawy artystów w piątek, 5 października o godz. 17.30 w Miejskim Ośrodku Kultury. Wystawę będzie można oglądać 8, 9, 10 i 11 września w godz. 13.00-15.00.

Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Przyjaciół Pabianic i Towarzystwo Przyjaciół Dłutowa.