6 marca ruszył konkurs na plakat 8. edycji kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku, przebiegającej pod hasłem „Bałtyk – nasze morze”. Jej organizatorzy do 11 kwietnia czekają na projekty przedstawiające związek Polski i Polaków z Morzem Bałtyckim oraz przypominające o tym, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za stan ekosystemu naszego morza.

Konkurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, a główną nagrodą jest 5.000 złotych i druk 6.500 sztuk plakatów.

Kampanią „Bałtyk – nasze morze” Fundacja Nasza Ziemia chce przyczynić się do budowania poczucia związku z Morzem Bałtyckim wśród mieszkańców wszystkich zakątków Polski. W tym roku kampania rozszerza się więc na cały kraj, a jednym z takich ogólnopolskich działań jest właśnie konkurs na plakat.

- Celem naszego konkursu jest nie tylko wybranie najlepszej grafiki, ale także poruszenie tematu zagrożeń ekosystemu Morza Bałtyckiego wśród osób, które poprzez swoją sztukę mogą wspierać budowanie więzi społeczeństwa z morzem i aktywizować do działania na rzecz ochrony - powiedziała Agnieszka Wieczorek z Fundacji Nasza Ziemia, koordynatorka konkursu. - Bardzo jesteśmy ciekawi, czy są różnice w postrzeganiu naszego związku z morzem przez artystów z północy i południa kraju.

Podstawowe informacje:

Hasło plakatu: „Bałtyk – nasze morze”.

Temin: 6 marca - 11 kwietnia.

Nagroda: 5.000 zł i druk 6.500 sztuk plakatów.

Informacje o zasadach udziału w konkursie – regulamin oraz formularz zgłoszeniowy - znajdują się na stronie Fundacji Nasza Ziemia www.naszaziemia.pl i na stronie Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej www.igrz.pl.