Do tegorocznej Nocy Muzeów przyłączyła się firma Jantoń z Dobronia. Dla mieszkańców organizuje wycieczkę po winiarni, gdzie będzie można zapoznać się z technologią produkcji wina na skalę przemysłową. Podczas wizyty goście zobaczą także prezentację tradycyjnej metody produkcji cydru musującego metodą „szampańską”.

- To świetna okazja do pokazania większej publiczności nieznanych dotąd obszarów – mówi Jakub Nowak, prezes Jantoń S.A. Sp. K. - Niewiele osób ma świadomość, że polska branża winiarska prężnie działa, a zakłady produkcyjne są bardzo nowoczesne i mogą konkurować z największymi firmami winiarskimi w Europie. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję, aby dać możliwość przyjrzenia się sztuce winiarskiej od środka, poznania jej tajników i przekonania się, że produkty oferowane w Polsce są najwyższej jakości, że można być z nich dumnym.

Zwiedzanie winiarni jest bezpłatne. Odbędzie się ono 19 maja o godzinie 18.00. Gości dowiezie na miejsce podstawiony przez firmę autokar. Będzie jechał z Łodzi, przez Pabianice, do Dobronia. Liczba miejsc na wydarzenie jest jednak ograniczona. Jantoń może przyjąć tej nocy maksymalnie 50 gości (tylko osoby pełnoletnie), obowiązują zapisy przez e-mail: nocmuzeow@janton.pl i decyduje kolejność zgłoszeń.

- Niestety, ze względu na procedury nie możemy przyjąć większej ilości osób – tłumaczy Joanna Myszyńska. - Jest to jednak wyjątkowa możliwość przyjrzenia się procesom technologicznym. Dla gości przygotowaliśmy także upominki.

Firma Jantoń to jeden z największych w Polsce producentów, importerów i dystrybutorów branży winiarskiej, członek Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa.

- Uczestnictwo w Nocy Muzeów jest znakomitą okazją, żeby zaprezentować  firmę, a polskie zakłady produkcyjne branży winiarskiej mają się czym pochwalić – dodaje Magdalena Zielińska, prezes Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. - To nowoczesne przedsiębiorstwa, spełniające najwyższe standardy. Otwarcie drzwi dla konsumentów i prezentacja procesów technologicznych jest też fantastyczną formą edukacji. Tegoroczną akcję w firmie Jantoń traktujemy jako pilotażową, w przyszłym roku do Nocy Muzeów z pewnością dołączą inni członkowie ZP PRW.