Galeria sztuki Aflopa Art przy ul. Żeromskiego przygotowała w ramach Nocy Muzeów (14 maja) szereg atrakcji, skierowanych zarówno do starszych, jak i młodszych odwiedzających.

Co jest w programie?

O 17:00 rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie po aktualnej wystawie -„Wielogłos. Spotkanie artystów z Pabianic”. Poprowadzi je manager galerii, Beata Bocian.

- To doskonała okazja do poznania ciekawostek na temat prezentowanych dzieł, ich twórców, a także odrestaurowanej, zabytkowej przestrzeni galeryjnej – zachęca menager galerii.

O godzinie 20:00 rozpocznie się panel dyskusyjny zatytułowany „Kobiety w sztuce”. Udział w spotkaniu wezmą artystki z Pabianic: Ewa Maliszewska, Anna Pacholik, Ewa z Pabianic oraz Monika Kubiaczyk-Cygan, które opowiedzą o tym, po co i dla kogo tworzą, a także co, w pracy twórczej, najbardziej je inspiruje.

Podczas Nocy Muzeów w galerii sztuki prowadzona będzie akcja„Wesprzyj artystkę w tworzeniu dzieła”. Na czym będzie polegała?

- Wystarczy, że w dniu 14.05 goście odwiedzający galerię przyjdą z pustymi, plastikowymi butelkami i pod okiem artystki – Ewy z Pabianic, przytną je tak, aby mogły zostać wykorzystane w kolejnej, zaprojektowanej przez nią pracy. Zatem, każdy uczestnik inicjatywy, zyska szansę współtworzenia dzieła sztuki – wyjaśnia Beata Bocian.

Część warsztatowa z artystką rozpocznie się ok. 21:00.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Noc Muzeów to coroczne wydarzenie, podczas którego, w godzinach nocnych, udostępnia się zwiedzającym muzea, galerie sztuki oraz inne instytucje kultury. Aflopa Art weźmie w nim udział po raz pierwszy. Galeria funkcjonuje w Pabianicach od 26 marca.