2 września w Porcie Łódź zadebiutowała w Polsce interaktywna wystawa „Play the Music”, która wprowadzi zwiedzających w niezwykły świat dźwięków. Będzie można zobaczyć kultowe studio nagrań Abbey Road Studios, dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działa mikrofon i głośniki oraz zagrać stopami na pianinie XXL. Wystawa będzie się mieściła obok sklepu RTV EURO AGD. Wstęp bezpłatny.

Autorem ekspozycji jest Henry Lowe, który współpracował przy tworzeniu wystaw dla tak znanych instytucji, jak British Museum, Museum of Science w Chicago czy Natural History Museum w Londynie.

Czego będą mogli dowiedzieć się zwiedzający wystawę? Dzięki 25 eksponatom zobaczą m.in., jak przebiega transmisja i przetwarzanie dźwięku w uchu, począwszy od fal dźwiękowych do impulsu elektrycznego w mózgu. Goście będą mogli też publicznie zaprezentować swoje możliwości wokalne w kabinie prysznicowej, w której, jak wiadomo, wszystko brzmi lepiej. Jedną z niepowtarzalnych atrakcji będzie też unikatowa, niewidzialna harfa, na której podczas koncertów grał Jean Michael Jarre. Jeżeli zwiedzający będą chcieli sprawdzić swoje poczucie rytmu lub zagrać na pianinie stopami, nic nie będzie stało temu na przeszkodzie.

O oprawę muzyczną wystawy zadba didżej Double U, którego kunszt muzyczny będzie można podziwiać w pierwszym tygodniu września oraz we wszystkie weekendy miesiąca. Dodatkowo wszyscy zainteresowani tajemnicami pracy didżeja będą mogli samodzielnie miksować i samplować utwory za mixerem Double U.

Wystawa „Play the Music”, zlokalizowana przy sklepie RTV EURO AGD, dostępna będzie bezpłatnie dla odwiedzających Port Łódź od 2 do 29 września