Na wystawie będzie można obejrzeć grzyby zebrane w podłódzkich lasach, podzielone na gatunki trujące, niejadalne i jadalne. Huby oraz grzyby wiosenne lub łatwo się rozkładające wystawiane będą w formie preparatów mokrych lub suszu. Każdy grzyb zaopatrzony będzie w etykietę z najważniejszymi informacjami potrzebnymi zbieraczom i miłośnikom grzybów leśnych. Prezentowane będą także porosty występujące w pobliskich lasach.

Podczas wystawy będzie można zapoznać się z informacjami o znaczeniu grzybów w przyrodzie, zasadach prawidłowego zbierania grzybów w lesie, a przede wszystkim będzie można nauczyć się odróżniania grzybów trujących od podobnych do nich grzybów jadalnych.

- Zachęcamy mieszkańców do przynoszenia na wystawę wszelkich znalezionych grzybów, które będziemy mogli wykorzystać do wzbogacania naszej ekspozycji – informują organizatorzy. - Prosimy o zbieranie grzybów w całości, bo to warunek prawidłowego oznaczenia gatunku.

W trakcie wystawy specjalista mykolog pomoże je rozpoznać oraz udzielać będzie wszelkich konsultacji dotyczących eksponatów prezentowanych na wystawie.

Jak co roku wystawa odbędzie się w sali wystawowej Ogrodu przy ul. Retkińskiej 39/65. Impreza organizowana jest przy współpracy z Polskim Towarzystwem Mykologicznym.

Wystawa jest czynna od 5 do 7 października.

Wstęp wolny.