Czego oczy nie widzą… tego będzie można się dowiedzieć, odwiedzając interaktywną wystawę Miasto Nauki w Porcie Łódź. Od początku października na klientów centrum czeka 30 eksponatów i doświadczeń z różnych dziedzin nauki. Wstęp bezpłatny.

Miasto Nauki to w pełni interaktywna wystawa, podczas odwiedzania której każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek. Co więcej, zobaczyć będzie można na niej rzeczy pozornie niemożliwe. A jednak! Znikająca ręka, nieskończoność od środka czy studnia, która nie ma dna, to tylko przykłady eksponatów, które wykorzystują iluzję. Odwiedzając wystawę będzie można też zobaczyć tańczące śrubki, magiczne biurka lub najgorszy możliwy telewizor.

- To co widzimy, nie zawsze jest takie, jak nam się wydaje. Dzięki wystawie Miasto Nauki klienci Portu Łódź będą mogli poznać zjawiska fizyczne przy okazji świetnej zabawy. Interaktywne eksponaty mają ogromne walory edukacyjne. Tłumaczą takie zjawiska, jak rozszczepienie światła, mieszanie barw, a model oka pozwala zrozumieć proces widzenia - mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

Organizatorzy z przymrużenie oka ostrzegają także, że niegrzecznym odwiedzającym mogą uciąć głowę i umieścić na tacy. Wszystko za sprawą iluzji.

Wystawa znajduje się obok sklepu RTV EURO AGD i można ją zwiedzać codziennie przez cały październik i listopad. Dodatkowo, w wyznaczonych godzinach: 10.00-12.45, 13.00-16.00, 16.15-19.00 do dyspozycji klientów Portu Łódź jest przewodnik, który oprowadzi i opowie o wystawie.