Przez 3 godziny obradowało jury konkursu fotograficznego "Planeta Pabianice 2009". Jego celem było pokazanie miasta i życia mieszkańców „we wszystkich jego przejawach i według swobodnej interpretacji twórczej autorów”.

Są Pabianice piękne, Pabianice koszmarne, Pabianice z przymrużeniem oka. Co fascynuje fotografów w naszym mieście? Zamek, ulice, twarze ludzi, tramwaj, panorama, domy... W konkursie znalazł się między innymi cykl zdjęć ulicy Pabianickiej w... innych miastach. Nikt nie nadesłał zdjęć modowych, ruin Pawelany, komina Pamoteksu, zdjęć kościołów. Ale są piękne detale: ławeczki pokryte śniegiem w Parku Słowackiego, prząśniczki widziane z odrapanej bramy, sklep spożywczy za parkiem Wolności jak z filmów Barei, ruiny fabryki przy Lutomierskiej z wędkarzem na pierwszym planie. Nie warto tego opisywać. To trzeba zobaczyć.

Kto wygrał ten konkurs dowiemy się w piątek o godz. 18.00 w Galerii ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. św. Jana 10.

Nadesłane zdjęcia oceniało jury w składzie: Marek Kiel (AFRP) - przewodniczący jury, Ewa Maliszewska (ZPAP), Beata Nowak (PTF), Sławomir Łuczyński (SPAK), Sławomir Grzejdziak (AFRP).