Historia klocków LEGO® sięga 1932 roku, wielki światowy sukces przyniosły koncernowi składane klocki – cegiełki, które pozwoliły na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń. Pierwszy rodzaj klocków wyprodukowany został w 1949 roku, w ciągu następnych lat przedsiębiorstwo stopniowo poszerzało asortyment. Sposób łączenia klocków został opatentowany 28 stycznia 1958 roku. Rokrocznie klockami LEGO® bawi się około 400 milionów ludzi. Tym razem Sukcesja zbada ich fenomen w swoim Mini LEGOLANDZIE®

Mini LEGOLAND® stanie w Sukcesji 4-5 marca w godzinach 10.00 – 22.00, a 6 marca w godz. 10.00 – 21.00. Największymi atrakcjami są elektryczne samochody LEGO®, rodzinna strefa budowania, wielkie postaci i modele z klocków LEGO® przywiezione prosto z Billund oraz wyjątkowe nagrody. Nagrodą główną jest rodzinny pobyt dla czterech osób w LEGOLAND® w Billund, największym parku LEGO® na świecie, z 3 noclegami ze śniadaniami wraz z „Resort Pass”, które uprawniają do korzystania z atrakcji podczas pobytu. Do zdobycia również 20 pojedynczych biletów do LEGOLAND® Billund w roku 2016, a także 5 zestawów klocków LEGO® Creator 31026.

Dla naszych Czytelników mamy 4 zestawy Lego (ufundowane przez sklep GALILEO DOBRZE SIĘ SKŁADA). Chcesz zostać posiadaczem jednego z nich? Wyślij e-mail na: konkurs@zyciepabianic.pl (temat: Lego w Sukcesji). W treści podaj swoje imię, nazwisko i nr telefonu oraz odpowiedz na pytanie - czym dla Ciebie jest Lego?  Na odpowiedzi czekamy do niedzieli do godz. 23.59. W poniedziałek wybierzemycztery najciekawsze opisy, a ich autorów nagrodzimy zestawami.

 

Zestawy klocków Lego wygrywają: Łukasz Kowalczyk, Milena Łubińska-Wypych, Jakub Linkowski, Marysia Wiśniewska. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.