Nasi wywalczyli medale w niemalże każdej kategorii turnieju. W grze pojedynczej dziewcząt 3. miejsce zajęły Julia Grenda z Anastazją Podborską, w grze pojedynczej chłopców 1. miejsce przypadło Adrianowi Krawczykowi, a 3. - Kacprowi Krawczykowi. W grze pojedynczej kobiet 3. była Emilia Michel, w grze pojedynczej mężczyzn drugą lokatę wywalczył Rafał Grenda. W grze podwójnej kobiet drugie miejsce zajęły Aleksandra Kuszaj z Emilią Michel,a trzecie -Agnieszka Mirosław z Dorotą Gawrońską-Popa. W grach mieszanych 3. miejsce zdobyła para Tomasz Pyć - Emilia Michel.

W turnieju udział wzięli następujący zawodnicy UKS Korona Pabianice: Nikola Nowińska, Martyna Ostałowska, Anastazja Podborska, Julia Grenda, Joanna Klimczak, Adrian Krawczyk, Kacper Krawczyk, Emilia Michel, Agnieszka Mirosław, Dorota Gawrońska-Popa, Rafał Bąk, Rafał Grenda oraz trenująca u nas w klubie zawodniczka z Tajlandii, Punsiri Dam-o. Trener koordynujący: Zbigniew Pintera.

***

Również w sobotę Natalia Mróz, zajmująca 32. pozycję w kategorii młodzików w rankingu Polskiego Związku Badmintona, zagrała w krajowym turnieju zaliczanym do punktacji PZBad. Niestety, trafiła na bardzo wymagające zawodniczki i odpadła z dalszych gier. (mat)

***

W dniach 21-24 marca w Warszawie odbywać się będzie międzynarodowy turniej badmintona Polish Open 2013. W turnieju weźmie udział ok. 190 zawodników, w tym 143 zawodników zagranicznych. Pula nagród to 15.000 dolarów. Podczas turnieju sędziami prowadzącymi będą trenerzy UKS Korona Pabianice: Maciej Mróz oraz Rafał Bąk. Chętni na wyjazd do Warszawy, aby obejrzeć badminton w najlepszym wydaniu, proszeni o kontakt z klubem www.ukskorona.pl.