W ubiegłym roku w zawodach z cyklu „Łódzkie biega” wystartowało 20.000 biegaczy. Dwa lata temu było ich 10.000. Biegają pod patronatem marszałka Witolda Stępnia.

- Również liczba uczestników Pabianickiego Półmaratonu zwiększa się z roku na rok - o około 10 procent – mówi Łukasz Ścibut, organizator PP. – Przyjeżdża do nas coraz więcej zawodników z całej Polski, a nawet zagranicy.

Przemysław Stawiarz startuje w Pabianickim Półmaratonie od początku.

- Od tego startu zaczęła się moja przygoda z tym sportem – mówi. – Dla mnie ten bieg to oznaka nadchodzącej wiosny.

Półmaratonowi tradycyjnie towarzyszy Bieg na Szpilkach (100 m) oraz Półmaratonik, czyli bieg dla dzieci (w zależności od kategorii - od 200 do 800 m). Początkujący mogą spróbować swoich sił w Biegu na 5 km.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: pabianickipolmaraton.pl.

Organizator VI Pabianickiego Półmaratonu informuje:
 
1. Biuro Półmaratonu będzie czynne w dniach – 02.04.2016 roku w godz. 17.00 - 20.00 oraz 03.04.2016 roku w godz. 7.00 – 10.00  w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pabianicach w Hali Koszykówki, wejście  od Grota Roweckiego 3.
2. Po rejestracji (przed Startem Półmaratonu) zawodnicy otrzymują numer startowy wraz z chipem (chip umieszczony jest z tyłu numeru startowego, prosimy o nie odrywanie chipów).
3. Numer zapina się 4 agrafkami (na każdym rogu) na wysokości klatki piersiowej.
4. Wśród osób, które wezmą udział w VI Pabianickim Półmaratonie i Biegu na 5 km zostanie zorganizowany konkurs, w którym do wygrania będzie około 50 nagród rzeczowych. Kto jaką nagrodę otrzymał, zostanie wywieszone na tablicy obok sceny. Nagrody będą wręczane od godziny 12.00 w namiocie przy scenie. 
5. Od godz. 12.30 na scenie będą wręczane puchary oraz nagrody za rozstrzygnięte już kategorie. 
6. Odbiór wszystkich nagród musi zostać pokwitowany. Pokwitowanie nagród rzeczowych odbędzie się po odebraniu nagrody obok sceny. Odbiór nagród pieniężnych należy pokwitować w Kasie Półmaratonu.
7. Jeżeli opłata za Półmaraton została wniesiona po 31.03.2016 roku, prosimy przywieźć ze sobą potwierdzenie wpłaty.
8. Szatnie znajdują się w budynku Hali Sportowej oraz w Hotelu „Włókniarz” - wejście od tyłu budynku.
9. Depozyt znajduje się na terenie Hali Sportowej.
10. Obiad wraz z deserem (pączek) będzie wydawany od około godz. 12.30 po okazaniu talonu obiadowego, który będzie w pakiecie startowym. 
11. Od godz. 9.00 do godz. 14.00 zapraszamy do kawiarenki na kawę, herbatę oraz na chleb ze smalcem.
12. Samochody można parkować przy ul. G. Roweckiego (parking przy basenie, otwarty parking na terenie MOSiR od Grota Roweckiego), wjazd na teren MOSiR od ul. Kilińskiego będzie ograniczony. Do godz. 8.30 samochody będzie można zaparkować  przy ul. Kilińskiego, później droga zostanie zamknięta dla ruchu             do zakończenia biegu (do godziny 14:00).
13. Wszelkich informacji udzielają wolontariusze Biura Półmaratonu (osoby w koszulkach w kolorze granatowym z identyfikatorami).
14. Punkty żywieniowe znajdują się w okolicach 5,5 km, 11,5 km, 15 km i 20 km (na 20 km wyłącznie woda) – woda będzie również na zawodników czekać na mecie Półmaratonu. Na punktach żywieniowych znajdą się w kolejności: woda, czekolada, banany, cukier w kostkach.
15. Na trasie obowiązują międzyczasy. Czas przebiegnięcia dla ostatnich zawodników                           na punktach żywieniowych powinien wyglądać następująco: punkt pierwszy – 50 min, punkt drugi - 1h 40 min, punkt trzeci – 2h 10min. Wynika to z decyzji GDDKiA, która musi dopuścić drogę krajową i wojewódzką do ruchu w jak najszybszym czasie. 
16.  PODCZAS BIEGU OBOWIĄZUJE RUCH PRAWOSTRONNY.
17. Pierwsze 2,5 km Półmaratończycy pokonują razem z biegaczami na 5 km. Po 2-gim km prosimy się trzymać lewej strony trasy biegowej, ponieważ po 500 metrach Bieg na 5 km skręca w prawo.
18. Przed Półmaratonem każdy z zawodników zobowiązany jest do wypełnienia Oświadczenia. Aby usprawnić Państwu rejestrację załączamy oświadczenie. Można je wydrukować i wypełnić w domu i oddać w Biurze Półmaratonu  przy rejestracji.