Gdyby taki sukces odnieśli nasi piłkarze, szczypiorniści, czy koszykarki, zapewne nosilibyśmy tych sportowców na rękach. 5. miejsce w kraju zajęliśmy dlatego, że nasi zawodnicy „wybiegali” 786 punktów.

Kto wyprzedził team z niespełna 70-tysięcznych Pabianic? Drużyny z wielkich miast: Wrocławia, Łodzi, Warszawy i Krakowa, mające niewątpliwie dużo lepsze zaplecze. Tym bardziej sukces naszej ponad 40-osobowej ekipy warto docenić.

W zawodach na Zamku Książ złoto zdobyli Tomasz Tkaczuk (x2), Julia Krempińska i sztafeta panów (Piotr Krempiński, Tkaczuk, Tomasz Pabich).

Srebro zdobyli: Julia Krempińska, Jan Sztranek, Tomasz Pabich, sztafeta M14 (Maciej Sztranek, Oskar Wesołowski, Franciszek Krempiński)

Z brązem do Pabianic wrócili: Katarzyna Konc (x2), Maciej Sztranek, Piotr Krempiński i sztafeta dziewcząt (Marika Kozuń, Magda Janiak, Kaja Młynarczyk).

Pierwsza runda została rozegrana na początku września w stolicy. W nocnym biegu sprinterskim wywalczyliśmy aż cztery złote medale: Julia Krempińska, Katarzyna Konc, Jan Sztranek i Tomasz Tkaczuk, jeden srebrny – Piotr Krempiński i jeden brąz – Franciszek Krempiński.

W biegu średnim znów bezkonkurencyjna była Julia Krempińska (złoto), zaś na drugim miejscu w swoich kategoriach finiszowali Konrad Płóciennik i Tomasz Pabich.

Po zmaganiach w Warszawie zajmowaliśmy piąte miejsce, które na Zamku Książ udało nam się obronić. Gratulujemy!