Na pomysł wpadło kilku pabianiczan, którym bieganie i jazda na rowerze są bliskie. Złożyli projekt, który się spodobał i przyznano im grant w wysokości prawie 5.000 złotych. Za tą kwotę zorganizują imprezę dla 80 osób.

- Wiem, że jest ogromne zainteresowanie. Mimo, że jest listopad i z pogodą różnie bywa, okazuje się, że pabianiczanie cały czas chętnie uprawiają sport i biorą udział w zawodach – mówi Kamil Lisiewicz, koordynator projektu.

Bieg organizują: Piotr Wiciński, Łukasz Michalak i Zbigniew Bartosik reprezentujący grupę biegową O co biega i grupę kolarską Ruda Pabianice.

- Będą to zawody sportowe przygotowane na wzór triatlonu, tylko nie będzie w nich pływania – wyjaśnia Kamil Lisiewicz. - Tego typu eventy sportowe są teraz coraz bardziej popularne na świecie, również w Polsce. W Pabianicach odbędą się pierwszy raz.

Start i meta będą na Lewitynie. Zawodnicy najpierw zrobią dwa okrążania wokół stawów, co razem da 2 kilometry 800 metrów. Potem przejadą rowerem 24 kilometry. Trasa będzie przebiegała przez Pabianice i okoliczne wsie. Potem znów będzie bieg na takim samym dystansie jak w pierwszej części Duathlonu.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Zapisy będą się odbywały przez stronę protimer.pl. Będą trwały do wyczerpania miejsc.

Zawody odbędą się 24 listopada. Początek o 11.00. Zakończenie i dekorację zawodników zaplanowano na 15.00. Każdy otrzyma pamiątkowy medal. Statuetki będą dla najlepszych.

Dodatkową atrakcją będzie piknik z ogniskiem dla uczestników zawodów.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od samorządu województwa łódzkiego oraz programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020”. Realizatorem programu „Mikrogranty na plus” jest Opus.