W zeszłym roku w biegu wzięło udział 170 zawodników, którzy pokonali łącznie 2749,44 km. Dzięki nim udało się zebrać 3.000 zł, które zostały przekazane na remont łazienki dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe Mateusza Kubickiego z Pabianic.
 
Bieg z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy nie tylko z Pabianic i powiatu, ale również wśród zawodników z całej Polski. W czym tkwi sukces tego przedsięwzięcia? 
 
- Z pewnością w celu, jaki mu przyświeca, czyli pomocy ciężko chorym ludziom z terenu naszego miasta i powiatu – twierdzi Jaksa. - Również sama formuła zawodów jest wyjątkowa.
 
„12 h z Koroną” to bieg, w którym może wziąć udział każdy. Zawody mają charakter koleżeński, można je przebiec, przejść z kijami nordic walking, a także po prostu przejść pieszo. Aby zostać sklasyfikowanym, należy ukończyć przynajmniej 1 okrążenie, a jeśli to za mało, można spróbować swoich sił na następnych okrążeniach i tak przez całe 12 godzin biegu. Co ważne, w każdej chwili można zejść z trasy, odpocząć i wrócić do rywalizacji. 
 
Tegoroczna trasa biegu będzie prowadziła wzdłuż alejek Parku Słowackiego. Zawody odbędą się 19 września. Start o godz. 7.00, a zakończenie o godz. 19.00. Tym razem bieg dedykowany będzie małemu Filipkowi http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/swiat-kobiet/zdrowie/pomozmy-filipowi.html oraz Renacie Szot, która przez lata walczyła aby nie amputowano jej stopy.
 
Przy okazji biegu karimaty w Parku Słowackiego rozłożą miłośnicy jogi. Maraton jogi rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 15.00. 
 
- Zapraszamy wszystkich: starszych i młodszych, kobiety i mężczyzn. Każdego, kto ma ochotę poćwiczyć – mówi Alicja Jóźwiak, która poprowadzi zajęcia.
 
Więcej informacji na stronie Klubu Biegacza Korona Pabianice: www.koronapabianice.pl/12hzkorona.php