Daria Lajn i Michał Olejnik zawodnicy Azymutu podczas zgrupowania kadry Polski juniorów w Szwecji startowali w zawodach. Nasi zawodnicy wystartowali w 64. edycji Tiomila, najbardziej prestiżowych zawodów sztafetowych w Europie. Wystartowało w nich 231 sztafet młodzieżowych, 347 sztafet seniorskich i 351 kobiecych (pięcioosobowych), łącznie ponad 7 tysięcy zawodników. Reprezentacyjne sztafety juniorów Polski startując w kategorii seniorów zajęły 143. miejsce (z 16-letnim Michałem Olejnikiem w składzie) a dziewczęta 158 miejsce.
Dodatkowym utrudnieniem dla naszych zawodników był start na zmianach nocnych. Zawody skończyły się rozdaniem nagród w południe którego dokonał Król Szwecji Gustaw. Na zakończenie zgrupowania nasi zawodnicy wystartowali w zawodach Silva Junior Cup, na których ogromną niespodziankę sprawiła Daria Lajn plasując się w gronie ponad 60 zawodniczek na bardzo trudnym, specyficznym terenie na 8. pozycji, wyprzedzając wiele utytułowanych zawodniczek, w tym mistrzynie Europy w sprincie Monikę Gajdę, która ukończyła bieg na 43 pozycji. Był to start eliminacyjny do Mistrzostw Świata juniorów, które odbędą się w Szwecji na przełomie lipca i sierpnia. Tylko dwie Polskie zawodniczki zdobyły punkty kwalifikacyjne do mistrzostw w tym Daria Lajn. Michał startując w kategorii do 20 lat w biegu średniodystansowym uplasował się na 51. miejscu, a w sprincie na na 42. miejscu.