Urząd Miejski w Pabianicach postanowił w tym roku przystąpić do ogólnopolskiej, niezwykle popularnej w całym kraju akcji „Cała Polska Biega”.

- Akcja ta propaguje wśród mieszkańców całego kraju bieganie oraz zdrowy i aktywny tryb życia - mówi Łukasz Stencel, pełnomocnik ds. sportu.
9 maja o godz. 13.30 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bugaj 110 odbędzie się I Pabianicki Bieg Terenowy. Uczestnicy biegu będą mogli rywalizować w 3 kategoriach: szkoły podstawowe – 800 metrów – wokół stawu, gimnazja – 1.000 metrów – wokół stawu, bieg otwarty dla wszystkich – 2.500 metrów – wokół stawu i wokół terenu MOSiR.

Wszystkie biegi mają swój start i metę na terenie MOSiR-u. We wszystkich kategoriach przewidziane są nagrody dla najlepszych zawodników.
Koordynatorem akcji w Pabianicach jest Łukasz Stencel, który udziela wszelkich informacji oraz przyjmuje zgłoszenia do biegów pod nr tel. 215-39-37 lub 693-028-902. Zgłoszenia można również składać osobiście na piśmie w Urzędzie Miejskim w pok. nr 15 do 8 maja. Zgłoszeń można dokonywać także w dniu biegu na miejscu do godziny 13.00.
- Bieg ten odbędzie się również w ramach festynu europejskiego z okazji Dnia Europy, dzięki czemu uczestnicy biegu będą mogli posłuchać koncertów oraz pobawić się wspólnie z innymi mieszkańcami podczas całej imprezy - mówi Stencel.