Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 w piątek. Biegacze będą rywalizowali na głównej, wyasfaltowanej alei wokół parku. Wiąże się to z pewnymi utrudnieniami dla spacerowiczów, rowerzystów i rolkarzy, dla których ta droga to podstawowa trasa w parku Wolności.

– Przez weekend dostęp do głównej trasy spacerowej będzie utrudniony – przyznaje Piotr Kardas z klubu O co biega, dyrektor sportowy zawodów. – Wolontariusze będą prosili mieszkańców o poruszanie się bocznymi ścieżkami. Nie blokujemy dojścia do głównych atrakcji parku, czyli Górki Aktywności i placów zabaw.

W tym tygodniu informacje o utrudnieniach związanych z biegami mają dotrzeć do mieszkańców Piasków.

–  Liczymy na zrozumienie i wyrozumiałość – dodaje Kardas.

O jakie zawody chodzi? W najbliższy weekend Park Wolności będzie areną mistrzostw Polski w biegach na długich dystansach. Do Pabianic zawita elita sportowego świata. To pierwsza tego typu impreza w Pabianicach i w Polsce, festiwal, podczas którego rozegraną zawody rangi Mistrzostw Polski PZLA. W biegach wystartuje kilkunastu medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Wśród nich spotkamy: Pawła Żuka i Milenę Grabską-Grzegorczyk (wystartują w biegu 48-godzinnym); Małgorzatę Pazdę-Pozorską, Pawła Koska, Artura Kujawińskiego (bieg 50 km) oraz Piotra Stachyrę, Romana Elwarta, Jacka Będkowskiego, Kamila Kunerta, Dariusza Nożyńskiego, Andrzeja Piotrowskiego, Damiana Kaczmarka, Wiolettę Paduszyńską, Joannę Lorenc czy Agatę Matejczuk (MP w biegu na 100 km).

Na festiwal biegowy składają się trzy biegi: główny 48 h, w którym biegacze mają za zadanie pokonać jak najwięcej kilometrów w czasie 48 godzin oraz dwa biegi (na dystansie 50 i 100 km). Wystartuje 150 zawodników.

– To bardzo ważne zawody. Podczas nich odbędzie się również prowadzona kwalifikacja do kadry narodowej – komentuje Jolanta Owczarek, rzecznik klubu O co biega.