Azymut wrócił z dwoma medalami. Miło nam poinformować, że mistrzem Polski w kategorii M18 został Jan Sztranek. Złoty medal Janka jest tym cenniejszy, że nie mógł startować w pierwszej połowie sezonu, ale błyskawicznie nadrobił straty i już we wrześniu mógł cieszyć się z tytułu mistrza kraju!

Z wicemistrzowskiego tytułu cieszy się Katarzyna Konc. Pani Kasia w kategorii K45 sięgnęła po srebrny medal.

Niewiele do medalu zabrakło Piotrowi Krempińskiemu (M45), który zajął czwartą lokatę. Do czołowej szóstki zaledwie trzech sekund brakło Oskarowi Wesołowskiemu.

Przetarciem przed mistrzostwami kraju były zawody Pomorze Sprint Cup. Złoto zdobyli tam Katarzyna Konc i Tomasz Tkaczuk, zaś brąz Jan Sztranek i Piotr Krempiński.