W sobotę w Parku Baden-Powella w Łodzi rozegrano mistrzostwa województwa łódzkiego w biegach przełajowych.

Po raz kolejny świetny start zanotował Kacper Kurowski, który zwyciężył w biegu młodzików na dystansie 2000 metrów.

Kacper prowadził cały bieg, uzyskując na mecie ponad stumetrową przewagę nad następnym zawodnikiem.

Najliczniejsza reprezentacja Azymutu wzięła zaś udział w mistrzostwach Małopolski w średniodystansowym i klasycznym biegu na orientację. Aż 12 zawodników zajęło miejsca na podium, z czego niektórzy dwukrotnie zameldowali się na najwyższym stopniu, a byli to: Kuba Wiśniewski (M14), Oskar Wesołowski (M16) i Mariusz Pabich (elita).

W biegu średnim złoto zdobyła Sara Lorenc (K10), srebro Maria Pabich (K18+), Katarzyna Konc (K35) i Tomasz Pabich (M35), a brąz Adam Wiśniewski (M12).

W biegu klasycznym najlepiej spisała się Hania Pabich (K10) i jej tata Tomasz Pabich, którzy sięgnęli po złoto. Srebrne medale zdobyły Sara Lorenc, Maria Pabich i Katarzyna Konc, brązowe medale wywalczyli Łukasz Łubisz (M12), Franciszek Krempiński (M16) i Jan Sztranek (M18+).

Zawodnicy, którzy nie wyruszyli do Małopolski, mieli okazję ścigać się w okolicach Łodzi, a dokładnie w Wiśniowej Górze. Powitanie Wiosny organizowane przez klub MKS Metalowiec Łódź przebiegło w mroźnej aurze, jednak nie przeszkodziło to zawodnikom Azymutu w wywalczeniu czołowych lokat. Najlepiej poradziła sobie Kalina Kowalczyk, która zwyciężyła w kategorii K12. Łukasz Gryzio był drugi w M21, tak jak Michał Łubis w M35.