Po raz 35. biegacze startowali w Sylwestra na trasach ośrodka Arturówek w Lesie Łagiewnickim. W biegu młodzieżowym na dystansie 2 kilometrów uczestniczyło 113 biegaczy, w tym 14 z Azymutu. Bezkonkurencyjny w całej stawce okazał się nasz Kacper Kurowski, przybiegając na metę… 100 metrów przed drugim zawodnikiem. Brawo!

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów doskonale spisała się Kinga Królik, która dzięki rekordowi życiowemu (36:55) na tej trasie zajęła 2. miejsce wśród pań. Lepsza była jedynie medalistka mistrzostw Polski w biegu na 5 km i maratonie, Monika Kaczmarek. W klasyfikacji generalnej Kinga była 14. W biegu głównym startowało siedmioro biegaczy Azymutu.

Kilka dni wcześniej podopieczni Jerzego Woźniaka i Adama Gąsiorowskiego wystartowali w mitingu w hali RKS Łódź. Rekordy klubowe poprawiły Oliwia Świerkowska i Kaja Młynarczyk na 60 i 300 metrów oraz Kornelia Łabieniec, Kacper Kurowski i Miłosz Gramsz na dystansie 300 metrów.

W pierwszej dwudziestce najlepszych czasów w Polsce w poszczególnych kategoriach wiekowych znaleźli się: Kacper Kurowski 6., Franciszek Krempiński 10., Miłosz Gramsz 13., Jerzy Durma 14., Dominik Łubisz 15. Gratulacje!