Klasą dla siebie był jak zwykle Kacper Kurowski. Chłopak z Ksawerowa wystartował na dystansie 3.000 metrów. Nasz zawodnik wystartował błyskawicznie, bowiem już od początku biegu prowadził. Od reszty stawki oderwał się pod koniec drugiego kilometra i samotnie popędził do mety.

Oczywiście zdobył złoto, mając nad drugim zawodnikiem aż 19 sekund przewagi!

W biegu na 1.500 metrów 9. miejsce zajęła Joanna Domagała (Azymut).

Były to już ostatnie zawody lekkoatletyczne w tym roku, które obejmowała punktacja ministerstwa sportu. Zawodnicy sekcji zdobyli w tym roku 67 punktów (najwięcej w historii). W Końskich wywalczyli cztery punkty – Kacper trzy za zwycięstwo, Joanna jeden.

Tymczasem koleżanki i koledzy naszych lekkoatletów nie próżnują i w 23. nocnych mistrzostwach Łodzi licznie stawali na podium. Medale zdobyli: Kaja Młynarczyk, Marika Kozuń, Julia Krempińska, Katarzyna Konc, Maciej Sztranek, Oskar Wesołowski, Tomasz Pabich, Piotr Krempiński, Paweł Sztranek.