15 czerwca o godzinie 16:00 w Piątkowisku (obok Pabianic) odbędzie się pierwszy bieg organizowany przez klub Pabianicki Klub Biegacza Korona Pabianice oraz Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe w Pabianicach pod nazwą "Dycha na piątkę w Piątkowisku".

Bieg odbędzie się na dystansie 10 km. Start i meta zlokalizowane będą na terenie stadionu LKS Orzeł w Piątkowisku przy ulicy Stadionowej - dojazd od Pabianic ulicą Wspólną (przy stacji Statoil). Wszystkich zawodników zapraszamy do biura zawodów po odbiór numerów startowych w godzinach 12:00-15:00 w dniu startu. W tym dniu będzie można również zapisać się na bieg i opłacić wpisowe w wysokości 30 zł. W okolicach biura zawodów zostaną wyznaczone specjalne parkingi na przyległych ulicach. Na dzień dzisiejszy udział w zawodach zapowiedziało już ponad 200 osób zarówno z Pabianic, Łodzi czy z innych dalszych miejsc w Polsce. Dokładny opis trasy, lokalizację biura zawodów oraz informacje na temat możliwości dojazdu można znaleźć na stronie internetowej biegu.

Trasa poprowadzona została w 50 proc. po drogach utwardzonych, pozostałe to drogi gruntowe oraz dukty i ścieżki leśne. Bardzo ciekawie zapowiada się odcinek specjalny (około 1 km), który został wytyczony na terenie toru motokrosowego w Piątkowisku. Zostanie tam zainstalowana dodatkowa bramka do pomiaru czasu, co pozwoli wyłonić zwycięzcę w dodatkowej kategorii na „Najlepszego górala” oraz „Najlepszą góralkę” dla których jako nagrodę przewidziano prawdziwe, góralskie ciupagi ufundowane przez sklep Ferrum z Pabianic.

W ramach imprezy dla uczestników biegu, kibiców oraz mieszkańców Gminy Pabianice zorganizowany zostanie piknik rodzinny. Na terenie stadionu zostanie utworzony dmuchany plac zabaw dla dzieci, zorganizowane zostaną stoiska gastronomiczne oraz zapewniona muzyka do tańca w godzinach 18:00 - 22:00.

W czasie trwania biegu głównego Gminna Rada Sportu organizuje 3 mini-biegi dla dzieci urodzonych w roku 2000 lub młodszych. Dla wszystkich naszych pociech przewidziane są dyplomy pamiątkowe oraz słodki upominek, a najszybsi otrzymają dodatkowo prawdziwe medale. Zapisy do biegów dziecięcych odbędą się przed zawodami, a udział dla wszystkich dzieci jest bezpłatny.

Przed biegiem pokaz ćwiczeń fitness oraz rozgrzewkę poprowadzą instruktorzy z klubu fitness Beauty Center z Pabianic. Chętni będą mogli wziąć udział w prowadzonych na miejscu zajęciach „indoor cycling” oraz „body bar”.

Każdy wbiegający na metę zawodnik biegu głównego otrzyma pamiątkowy medal. Ciekawostką będą medale w 3 kolorach - złotym dla pierwszych 50osób, srebrnym dla kolejnych 70 i brązowym dla pozostałych. Najszybsi dodatkowo otrzymają piękne szklane puchary wykonane przez pabianicką firmę Jakubex. Dla wszystkich uczestników biegu dzięki restauracji Kwadrans z Pabianic z ulicy Jana Pawła II będzie przygotowany pyszny żurek oraz napoje izotoniczne 4Move. Po biegu odbędzie się dodatkowo losowanie nagród ufundowanych przez naszych sponsorów, między innymi przez firmy Coemi, Biuroplus oraz Firmę Andrzejczak.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie zarówno osoby biegające, jak i kibiców oraz dzieci. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i wreszcie na niebie zobaczymy słońce - mówi Rafał Andrzejczak.

Po biegu zapraszają uczestników zawodów, ich kibiców oraz wszystkie dzieci na piknik rodzinny. 

Odznaczenia zaprojektował pabianicki artysta Sebastian Kokoszewski. Otrzymają je wszyscy sportowcy, którzy przekroczą linię mety.

- Każdy, kto pokona dystans 10 kilometrów, będzie zwycięzcą – mówi Rafał Andrzejczak z klubu Korona Pabianice, organizatora biegu.

Medale będą w trzech kolorach. Pierwsze 50 osób otrzyma medal złoty, kolejne 70 srebrny, pozostali brązowy.

Bieg odbędzie się 15 czerwca w Piątkowisku.

11 czerwca upływa termin wpłat w wysokości 25 zł. Po tym terminie opłata wynosić będzie 30 zł. Zachęcamy wszystkich do rejestracji i wpłaty już teraz: koronapabianice.pl/10na5_info.php

22 osoby stawiły się na stadionie w Piątkowisku w celu wspólnego treningu na trasie biegu. Wszyscy dobiegli do mety.

Przetestowana trasa biegu: koronapabianice.pl/10na5_trasa.php