Na starcie zawodów w stolicy Niemiec stanęło wiele znakomitości z aktualnym mistrzem olimpijskim i rekordzistą świata w biegu na 400 m przez płotki Norwegiem, Karstenem Warholmem. Oprócz Kingi, biało-czerwone barwy reprezentowali olimpijczyk Piotr Lisek (skok o tyczce) i była halowa wicemistrzyni Europy w biegach, Aneta Lemiesz (jako pacemaker). Pabianiczanka wystąpiła na swoim koronnym dystansie 3.000 metrów z przeszkodami.

Wynik 9:43,14 dał Kindze ósmą lokatę pośród czternastu zawodniczek.

Wygrała piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Tokio, Niemka Gesa Krause z czasem 9:26,00. Poza tym biegły trzy mocne Kenijki.

Były to przedostatnie zawody Kingi w tym sezonie na otwartym stadionie. W piątek jeszcze raz pobiegnie w Niemczech.

Tymczasem młodszy kolega naszej młodzieżowej wicemistrzyni Europy, Kacper Kurowski wygrał międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w Łodzi. Kacper uzyskał ponad 100 metrów przewagi nad drugim zawodnikiem. Bieg na 2.000 metrów pokonał w czasie 6:06,70. Aktualnie to trzeci czas w Polsce w tej kategorii wiekowej.