Znakomicie spisali się gospodarze, czyli biegacze Azymutu pod wodzą trenera Adama Gąsiorowskiego, którzy aż 15 razy stawali na podium.

Pierwszego dnia w sprincie nasi panowie zdominowali kategorię M14: złoto zdobył Oskar Wesołowski, srebro Maciej Sztranek, a brąz Franciszek Krempiński. 5. był Jerzy Durma. Wśród dziewcząt pierwsza była Kaja Młynarczyk, 4. Magdalena Janiak.

Złoto wywalczyły sztafety dziewcząt (Mariak Kozuń, Janiak, Młynarczyk) oraz chłopców (Durma, Krempiński, Sztranek), druga sztafeta Azymutu (Wesołowski, Jakub Wiśniewski, Dominik Łubisz) była druga.

Doskonale spisały się sztafety złożone z młodszych zawodników Azymutu – dziewczęta w składzie Hanna Pabich, Zofia Redzynia, Kalina Kowalczyk oraz chłopcy: Łukasz Łubisz, Wojciech Kielnierowski, Adam Wiśniewski, uplasowali się w czołowej szóstce.

W biegu klasycznym medale dołożyli Kaja Młynarczyk i M. Sztranek (oboje brąz). Tuż za podium miejsca zajęli: 4. Wesołowski, 5. Krempiński, 6. Durma.