- Otwieramy sezon biegowy w województwie łódzkim – ogłosił prezydent Grzegorz Mackiewicz.
 
W niedzielę 8 kwietnia od godz. 11.00 ulicami Pabianic i okolic przebiegną uczestnicy VIII Pabianickiego Półmaratonu.
 
- W sobotę ma być 18 stopni. Idealna pogoda na taką imprezę – nie krył zadowolenia marszałek Witold Stępień.
 
Już zakończyły się zapisy. Do Półmaratonu zgłosiło się 1.029 biegaczy, a do biegu na 5 km – 133. Na półmaraton zapisało się 225 pabianiczan. Pobiegnie Amerykanin, Niemiec i 11 Ukraińców.
 
W Półmaratoniku pobiegnie ponad 400 dzieci.
 
- Dzieci mogłoby pobiec jeszcze więcej – mówi wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek. - Po raz pierwszy pobiegną panowie w klapkach i w koszulkach na ramiączkach. To Bieg Januszów na 100 metrów. Obowiązkowym rekwizytem biegacza jest reklamówka. 
 
Warunkiem otrzymania numeru startowego w Biegu Januszów jest okazanie ważnego dokumentu tożsamości, podpisanie oświadczenia oraz pozytywne przejście weryfikacji wyposażenia obowiązkowego, do którego należą: klapki, białe skarpety, biała koszulka na ramiączkach, krótkie spodenki i reklamówka.
 
Po raz kolejny do biegu staną panie w butach na obcasie. Uczestniczka udaje się na pomiar wysokości szpilek (szpilka – damskie obuwie na wysokim, cienko zakończonym obcasie), które muszą mieć min. 7 cm wysokości i maksymalnie 1,5 cm średnicy fleka. Szpilki nie mogą być zakryte, wiązane, nie mogą mieć cholewki, koturnu. Pomiar obcasa wykonywany będzie od strony zewnętrznej buta, od nasady do jego końca. Obcas będzie mierzony komisyjnie przez przedstawicieli komisji. 
 
Do Biegu Januszów i Biegu na szpilkach można się jeszcze zapisywać do 8 kwietnia w biurze startowym, czyli tuż przed biegiem.
 
 
W Łódzkiem będzie czternaście biegów.