Impreza biegowa odbędzie się pod koniec miesiąca (27-28 sierpnia). Podobnie jak rok temu, tak i tym razem Pabianice staną się gospodarzami podwójnych mistrzostw Polski - w biegu 24-godzinnym oraz na dystansie 100 kilometrów. Trzeci bieg to Puchar Polski w biegu 48-godzinnym.

- Swój udział zapowiedziało już wielu wspaniałych biegaczy, w tym aktualny rekordzista świata w biegu 12-godzinnym, Litwin Sania Sorokin – informuje Piotr Kardas, organizator ABM Jędraszek UltraPark Weekend 2021.

Biegi rozegrane będą w Parku Wolności. Trasa biegów wytyczona została na szerokiej i wyasfaltowanej alejce. Dzięki temu pabianicki park stanowi jedno z najlepszych miejsc w Polsce do ustanawiania nowych rekordów w tak dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie sportu, jaką są asfaltowo-szosowe biegi ultra.

Od pierwszej edycji organizatorem imprezy jest Pabianicki Klub „O Co Biega”, który pod przewodnictwem pomysłodawcy oraz dyrektora zawodów, Piotra Kardasa, udowodnił już, że potrafi sprostać tak wymagającemu zadaniu.

- To dla nas niezwykłe wyróżnienie - mówi Piotr Kardas. - I mam na myśli nie tylko zaufanie, jakim ponownie obdarzyło nas PZLA, przyznając organizację mistrzostw Polski, ale przede wszystkim chęć udziału zadeklarowana przez tak wiele osób. Bo to z myślą o nich właśnie robimy to wszystko.

Sponsorem tytularnym zawodów po raz kolejny została pabianicka fabryka okien - ABM Jędraszek. Honorowy patronat nad imprezą objął Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic oraz Krzysztof Habura, starosta pabianicki.

Pełny regulamin zawodów dostępny jest TUTAJ, a zapisy internetowe są aktywne do 14 sierpnia. Po tym terminie zapisać będzie się można już tylko w dniu zawodów, wiąże się to jednak z większą opłatą.