Podczas zawodów Wawel Spring Cup w okolicach Olkusza warunki były trudne – z niską temperaturą i chwilami głębokim śniegiem.

Zimowa aura niestraszna była paniom z Azymutu, które wywalczyły pokaźny worek medali: Marta Mazur – złoto, Matylda Mazur, Julia Krempińska, Maria Pabich i Katarzyna Konc – srebro, Małgorzata Biniecka – brąz.

W Kuyavia Cup trasy wiodły w malowniczych okolicach Jeziora Oćwieckiego. W dwudniowej rywalizacji na skróconym dystansie klasycznym i na dystansie średnim nasi wywalczyli medale.

Złoto zdobyli Małgorzata Biniecka, Mariusz Pabich oraz Dariusz Rutkowski. Srebro wywalczył Tomasz Pabich, zaś brąz Jan Sztranek.

Bez medali startowali nasi biegacze w Mistrzostwach Europy Centralnej w okolicach Ogrodzieńca. Dla 16-latków z Azymutu był to debiut w takiej imprezie i szansa na zdobycie cennych doświadczeń. W sprincie z chłopców najlepiej spisał się Franciszek Krempiński, który był 12. Marika Kozuń wśród dziewcząt była 45.

W biegu średnim najlepiej wypadli Oskar Wesołowski (30.) i Kaja Młynarczyk (41.).

Sztafety reprezentacji Polski (w składzie z Kają Młynarczyk i Oskarem Wesołowskim) oraz Azymutu (Maciej Sztranek, Dominik Łubisz, Franciszek Krempiński) uplasowały się na miejscach w pierwszej 10. W sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski są nasi trenerzy: Adam Gąsiorowski oraz Tomasz Pabich.