Podczas pabianickiego Półmaratonu będzie zabawny bieg dla panów. 

Tradycją stało się organizowanie biegu na szpilkach dla pań. Cieszy się popularnością i jest oryginalnym pomysłem na imprezę towarzyszącą. Teraz wymyślono coś specjalnego dla panów. Będzie to Bieg Januszów. 

- Myślę, że każdy pamięta taki mem, który obiegł internet - z panem w białych skarpetach, klapkach i reklamówką z Biedronki. Tak wygląda prawdziwy Janusz. To będzie bieg dla zabawy, a przy okazji można zdobyć nagrodę – mówi Łukasz Ścibut, organizator Półmaratonu w Pabianicach.

Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia 100 metrów. Muszą mieć na sobie: klapki, białe skarpety, białą koszulkę na ramiączkach, krótkie spodenki i reklamówkę. W razie gdyby klapek spadł w trakcie biegu, trzeba go ponownie założyć. Na metę trzeba wbiec kompletnie ubranym. Poza tym reklamówkę należy trzymać jedną ręką „za uszy”. Jak informują organizatorzy biegu – nie wolno jej składać, zgniatać czy „chować” w pięści.

8. Pabianicki Półmaraton odbędzie się 8 kwietnia. Bieg Januszów rozpocznie się o 10.15. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną. Szczegóły znajdziemy na: www.pabianickipolmaraton.pl