Na Lewitynie trwa siódma edycja „Biegu Charytatywnego 12h z Koroną”.

Biegną najbardziej utytułowani pabianiccy biegacze jak: Milena Grabska – Grzegorczyk, czy Bartosz Grzegorczyk. Są reprezentanci różnych klubów pabianickich. Wielu jest nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy poza tym, że pokonują kolejne kółka, są współorganizatorami imprezy. Roksana, dla której organizowana jest zbiórka pieniędzy, to uczennica tej szkoły.

Krystyna Kucharek, wicedyrektor, przyjmuje zapisy. Pozostali nauczyciele mają rozpisane dyżury i ich zadaniem jest liczenie przebiegniętych przez zawodników kółek.

- Zamierzam biegać od rana do wieczora – zapowiedziała Katarzyna Dumka.

- Wielu szykuje się na to, że pokona nawet sto okrążeń – dodaje Tomasz Andrzejczak.

Można biec, można iść spacerkiem, można truchtać. Wśród pokonujących okrążenia jest również kobieta w zaawansowanej ciąży, która wolnym krokiem zbiera kolejne złotówki dla dziewczynki.

Wpisowe wynosi 10 złotych. Za każde okrążenie Aflorafm Faramacja Polska i Hartman Pabianice płacą 3 złote. Do tego Aflofarm ufundował upominki dla biegaczy w postaci suplementu diety – wysokobiałkowego koktajlu, wspomagające kontrolowanie wagi.

Bieg potrwa do godziny 19.00.

- Szykowałyśmy się z dziewczynami już od kilku dni. Zebrała się grupka z naszej klasy. Znałyśmy Roksanę z widzenia – mówi Sandra Patorska z SP 3. - Przebiegniemy tyle, ile damy radę.

Roksana ma 14 lat. Była zdrową, uśmiechniętą uczennicą, która nie chorowała i nie opuszczała szkoły. 2 lata temu sytuacja się zmieniła. Dziewczynka choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz rumień guzowaty. Jej dieta i leczenie są bardzo kosztowne.