Podczas trzydniowej imprezy rozegrane zostaną mistrzostwa kraju w biegu na 100 km, zawody w biegu 48-godzinnym (jedyne tego typu zawody w Polsce) oraz ultramaraton 50 km.

– Zachęcamy miłośników biegania do uczestnictwa zwłaszcza w tej ostatniej konkurencji – mówi Robert Lewera, prezes klubu „O co biega”. – Warto przypomnieć, że aby stać się właścicielem wspaniałego medalu i być sklasyfikowanym w tych zawodach, nie trzeba przebiec całego 50-kilometrowego dystansu.

Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane na terenie parku Wolności. Biegacze będą rywalizowali na pętli o długości nieco ponad 1.500 m.

Dwa dni temu na Strzelnicy odbył się kolejny z zaplanowanych otwartych treningów z mistrzem. O poprzednich można przeczytać TUTAJ.

Poprowadzili go Milena Grabska-Grzegorczyk i Bartek Grzegorczyk. Przypomnijmy, że Milena jest reprezentantką Polski i drużynową medalistką Mistrzostw Europy i Świata w biegu 24-godzinnym. Wspólnie z mężem prowadzi bloga o bieganiu „Długa Ścieżka”.

Organizatorem treningu był pabianicki klub „O co biega”.

– Był to kolejny sprawdzian przed planowanymi w czerwcu Mistrzostwami Polski w biegu na 100 km – mówi Piotr Kardas z klubu „O co biega”, dyrektor zawodów UltraPark Weekend.

Choć poprowadzony w luźnej atmosferze, to jednak bardzo mocny. Brak słońca i lekkie ochłodzenie nie zniechęciło uczestników, którzy przybyli do Pabianic z całego województwa. Dwudziestu uczestników wybiegało tego dnia wspólnie ponad 300 km.

W czerwcowych biegach w Pabianicach wystartuje kilkunastu medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Regulamin i zapisy na stronie: www.ultrapark.pl.