Do stolicy Estonii wysłaliśmy 62 zawodników – 30 pań i 32 panów. Jest wśród nich zawodniczka Azymutu.

Dziś (czwartek) Kinga biegała w eliminacjach na dystansie 3.000 m z przeszkodami. Pabianiczanka pobiegła w pierwszym wyścigu.

Trzy kilometry pokonała w czasie 10:04,61.Dzięki temu Kinga zajęła 2. miejsce w biegu i awansowała do finału!

Bieg wygrała Francuzka Flavie Renouard (10:04,44).

Z pierwszego wyścigu do finału zakwalifikowało się sześć zawodniczek, z drugiego aż dziewięć.

Kinga miała piąty czas eliminacji. Szybciej pobiegły trzy Francuzki i reprezentantka Hiszpanii. Trzymamy kciuki, by Kinga przechytrzyła francusko-hiszpańską koalicję i stanęła na podium mistrzostw Europy!

Wszak w tym roku pokazała już swoje wielkie możliwości, zdobywając tytuł halowej wicemistrzyni Polski na 3.000 metrów i sięgając po brąz mistrzostw Polski na otwartym stadionie na dystansie 3.000 metrów z przeszkodami.