Na bieżni w Suwałkach pabianiczanka zgarnęła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski na dystansie 3.000 metrów z przeszkodami. Kinga jest w tym sezonie piekielnie mocna – prowadziła bieg od startu do finiszu.

Na linię mety wpadła z czasem 10:20,25. Wicemistrzyni kraju miała do niej ponad… 50 metrów straty.

W drugim dniu mistrzostw kraju Kinga pobiegła na 1.500 metrów. Ukończyła bieg na 5. pozycji z czasem 4:30,98. Był to typowy bieg na miejsca, z błyskawiczną końcówką – ostatnie 300 metrów pokonała w 45,88 sek.

W tym sezonie w mistrzostwach Polski Kinga zdobyła srebro i brąz wśród seniorek oraz złoto i srebro w kategorii młodzieżowej.

Obecnie pabianiczanka przebywa na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. 15 sierpnia biegiem na 800 m podczas memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie rozpoczyna jesienną serię startów. Kończy ją występem na 3 000 m z przeszkodami podczas mitingu ISTAF w Berlinie (12 września).