Hovhannes Yazichyan zajął 2. miejsce w kategorii do 100 kg (masters) na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym. 5 zawodników Tytan Team reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy Federacji WPC w Rydze na Łotwie. Na mistrzostwach brało udział 450 zawodników z 31 państw starego kontynentu. 
 
Oświadczenie Hovhannesa Yazichyana:
"W kat. wagowej do 100 kg/masters z wynikiem 215 kg zdobyłem tytuł Mistrza Europy. 
Podczas dekoracji okazało się że zamiast pierwszego miejsca zająłem 2 miejsce, po zawodach został dopisany wynik zawodnika z kategorii wiekowej open/senior. Na liście startowej i podczas trwania zawodów tego zawodnika nie było na liście do 100 kg/masters.
Mój protest ignorowano, organizator tłumaczył się, że zapomniał zapisać zawodnika i został dopisany po zawodach. Poprosiłem żeby mnie dopisali do 100 kg/open gdzie mój wynik daje srebro. Powiedział że nie może tak zrobić. Więc zapytałem dlaczego w jednym przypadku można dopisać swojego zawodnika a w drugim nie. Powiedział, że tak będzie jak on powie i koniec. 
Odebrano mi złoty medal , zamiast Mistrza Europy WPC jestem VC Mistrzem. Dramat i żenada.
WPC jedna z największych i najstarszych federacji trójboju siłowego jak może doprowadzić do takich zdarzeń, nie spotkałem się w żadnej innej federacji (WPA, IRP, GPC, WUAP) z podobną sytuacją."
 
 
 
Zobacz film: