W Suchedniowie k. Kielc odbył się Międzynarodowy Turniej Badmintona „Puchar Gór Świętokrzyskich”. Wystartowało 250 zawodników z siedmiu państw(Polska, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa), którzy rozegrali 390 spotkań.

Wśród zawodników z naszego kraju uczestnikami byli reprezentanci niemal wszystkich województw.

W gronie najlepszych zawodniczek i zawodników z Polski wystartowali również badmintoniści z Pabianic. Razem z nową trenerką Svietlaną Kosenchuk do Suchedniowa wyjechała pięcioosobowa reprezentacja UKS Korona w składzie: Nikola Nowińska w kategorii U-11 (żacy), Anastasia Kosenchuk w kategorii U-13 (młodzik młodszy), Adrian Krawczyk w kategorii U-13 (młodzik młodszy), Kacper Krawczyk w kategorii U-13 (młodzik młodszy) i Anastasia Volkova w kategorii U-17 (junior młodszy)

Pojedynki były bardzo zacięte i dostarczyły wielu emocji, zwłaszcza te rozgrywane w trzech setach, gdzie stawką była strefa medalowa oraz gra o finał.

Złoto dla naszego klubu w grze deblowej wywalczyła Anastasia Kosenchuk w parze z zawodniczką z Czech Scharleen Tallulah van Coppenolle. Dziewczyny pokonały w finale parę z Białorusi (19-21, 21-15, 21-15).

Anastasia zdobyła także srebrny medal w grze pojedynczej, przegrywając w finale ze swoją partnerką deblową (16-21, 5-21).

Srebrny medal w grze deblowej wywalczył Adrian Krawczyk, który w parze z Maksymilianem Danielakiem (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) pokonał w meczu półfinałowym wysoko rozstawioną parę nr 3 (19-21, 25-23, 21-13). Krawczyk i Danielak przegrali, po wyrównanej i zaciętej walce o złoto, z parą nr 1 (14-21 18-21).

Brązowym medalem, także w grze deblowej, może pochwalić się Anastasia Volkova, która grała w parze z Wiktorią Dąbczyńską (Orlicz Suchedniów). Dziewczyny wygrały ćwierćfinał z wynikiem (18-21, 21-14, 17-21), ulegając w półfinale w zaciętym meczu (18-21, 21-17, 15-21).

Nikola Nowińska U-11 (żak) oraz Kacper Krawczyk U-13 (młodzik młodszy) zakończyli występ w fazie grupowej.

 

Szczegółowe wyniki UKS Korona

Gra pojedyncza dziewcząt:

Nikola Nowińska - faza grupowa,

Anastasia Kosenchuk - miejsce 2.,

Anastasia Volkova - miejsce 9-16.

Gra pojedyncza chłopców:

Adrian Krawczyk - miejsce 9-16.,

Kacper Krawczyk - faza grupowa.

Gra mieszana:

Anastasia Kosenchuk//Adrian Krawczyk - faza grupowa,

Anastasia Volkova //Patryk Róg (Stal Nowa Dęba) - faza grupowa.

Gra podwójna dziewcząt:

Anastasia Kosenchuk//Scharleen Tallulah van Coppenolle (Czechy) - miejsce 1.,

Anastasia Volkova//Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów) - miejsce 3.

Gra podwójna chłopców:

Adrian Krawczyk//Maksymilian Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) - miejsce 2.