W Bochni odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej Amatorskiego MMA pod patronatem Polskiego Związku Ju-Jitsu. W zawodach wystąpiło 143 zawodników. Wśród nich był jeden pabianiczanin – Adrian Wróbel. 18-letni zawodnik zajął 3. miejsce w turnieju juniorów w kat. 80 kg zdobywając tym samym brązowy medal. Jest to duży sukces, choć wcześniej zdobywał już dwukrotnie złote medal w ALMMA. Tym razem jednak przegrał pojedynek półfinałowy i pozostała mu walka w małym finale, w którym pokonał Łukasza Fienia ze Spartakusa Rzeszów. Złoto przypadło Witoldowi Liskowi z AKS Chorzów, a srebro Grzegorzowi Zybowskiemu z Boi Team.

Adrian to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników. Na co dzień trenuje brazylijskie ju-jitsu w aleksandrowskim klubie United Gym i uczy się w I LO w Pabianicach.

Obecnie pabianiccy zawodnicy MMA przygotowują się do mocno obsadzonych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego, które już 16 października odbędą się w Pabianicach. Turniej ten zaplanowano w hali MOSiR przy ul. Grota-Roweckiego 3. Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano na godz. 9.00. Walki będą odbywać się równolegle na dwóch matach. Zaplanowano turniej juniorów, turniej ograniczonej formuły MMA oraz turniej full contact. Organizatorem zawodów jest z ramienia PZJJ Tomasz Janiak, a patronat objął prezydent Zbigniew Dychto.