Na realizację projektu „Multisport” dostaliśmy pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mogą w nich wziąć udział dzieci, które nie grają i nie trenują w żadnym klubie sportowym.

Za 40.000 złotych uczniowie będą mieli dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego.

- Założenie jest takie, aby były to zajęcia ogólnorozwojowe. Z czasem, jeśli okaże się, że dzieci mają predyspozycje w jakimś kierunku, osoby prowadzące zajęcia będą mogły więcej zajęć poświęcić tym konkretnym ćwiczeniom czy grom zespołowym – tłumaczy Łukasz Stencel, koordynator sportu.

Zajęcia będą się odbywały w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 14. Poprowadzą je animatorzy sportu i trenerzy z klubów sportowych. Będą zorganizowane cztery grupy po 15-20 osób. Można się zgłaszać do 2 kwietnia.

- Należy podać przy zgłoszeniu m.in. imię i nazwisko dziecka oraz rodzica, adres i numer telefonu – dodaje Stencel. - Po drugim kwietnia będziemy wiedzieli, ilu jest chętnych i czy robimy dodatkowy nabór, czy nie.

Projekt nie zakłada wkładu finansowego ze strony miasta. Jedynym wkładem jest udostępnienie sal gimnastycznych na potrzeby zajęć.