Prezydent Zbigniew Dychto jest patronem V eliminacji halowych mistrzostw Polski modeli samochodów zdalnie sterowanych. Pabianice reprezentować będąArkadiusz Gajzler, Krzysztof Rewucki i Przemysław Morawski.

Zawodnicy ścigać się będą 14 i 15 lutego w hali tenisowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Grota-Roweckiego 3. W sobotę (14 lutego) zawody rozpoczną się o godz. 10.00, a w niedzielę (15 lutego) o godz. 9.00. Na hali przewidziane są miejsca dla publiczności, wstęp w podanych wyżej godzinach wolny.

Na poprzednich zawodach, które odbyły się 24 stycznia w Gimnazjum nr 1 gościliśmy zawodników Ligi Mikro czyli startujących modelami w skali 1:18. Tym razem zobaczymy większe modele, wykonane w skali 1:10 i 1:12. Zawodnicy startować będą w sześciu klasach, różniących się rodzajem modelu i napędu, od klasy E10TC KADET przeznaczonej dla początkujących zawodników po najszybszą, wymagającą od zawodników dużych umiejętności klasę E12, w której to klasie modele rozwijają prędkości blisko 70 km/h.
Wszystkie modele napędzane są silnikami elektrycznymi, różnego typu i różnej mocy w zależności od klasy. Rywalizacja odbędzie się na torze dywanowym. W sobotę  odbędą się biegi eliminacyjne, a w niedzielę  biegi finałowe. Bieg w zależności od klasy trwa 5 lub 8 minut i zawodnicy w tym czasie starają się przejechać jak największą ilość okrążeń. Pozycja jaką zawodnik wywalczy w eliminacjach decyduje o pozycji startowej w finale.
Udział w zawodach zapowiedziało kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Zapowiada się zaciekła rywalizacja gdyż są to przedostatnie eliminacje przed finałem halowych mistrzostw Polski, który odbędzie się w marcu w Tarnowie.