Paulina Piechota jest zawodniczką łódzkiego klubu UKS 190. Ubiegły rok to pasmo sukcesów podopiecznej Marcina Młynarczyka. Nastolatka z Pabianic zdobyła złote medale Mistrzostw Polski Juniorów, trzy razy stawała na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski Seniorów, wreszcie zajęła 10. pozycję w Mistrzostwach Europy Juniorów.

Inna zawodniczka z powiatu pabianickiego, Paulina Burska (UKS Piątka Konstantynów) została zwyciężczynią kategorii „Największy postęp”.

Plebiscyt zorganizowała strona internetowa megatiming.pl, pisząca o pływaniu.

Jak tak dalej pójdzie, powiat pabianicki będzie pływacką potęgą na mapie Polski. Należy kuć żelazo póki gorące i jak najszybciej zabrać się za budowę porządnej pływalni w Pabianicach. Bo szkoda, że zawodniczka z naszego miasta pracuje na chwałę łódzkiego klubu...

Paulina zdobyła na ostatnich mistrzostwch Polski seniorów trzy brązowe medale na dystansach: 800 m i 1500 m stylem dowolnym oraz 400 m stylem zmiennym. W tym roku będzie próbowała uzyskać minimum na I Igrzyska Europejskie, które odbędą się w Baku oraz na Mistrzostwa Świata Juniorów w Singapurze.