Zawody odbędą się 25 października na terenie Pływalni MOSiR przy ul. Leśmiana 1 w Zgierzu.

Zawody odbywać się będą w stylu dowolnym według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kobiety-mężczyźni) oraz rodzinnej - o wynikach w tej klasyfikacji decydować będą czasy uzyskane przez sztafety rodzinne płynące w następujących składach rodzinnych:
- matka, ojciec, dziecko
- dziadek lub babcia, syn lub córka, wnuk lub wnuczka
- rodzic lub dziadek, dziecko lub wnuk, dziecko lub wnuk.
Wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych odbywać się będą na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków - 12,5 m. Sztafeta rodzinna rozgrywana będzie na dystansie 4 x 25 m (gdzie jeden z trzech zawodników płynie dystans dwukrotnie).


Numery startowe będą wydawane od godz. 9.00, zaś start pierwszej kategorii A (rocznik 2002 i młodsi) przewidywany jest na godz. 10.30. Informacja o przewidywanym starcie pozostałych grup będzie podana w dniu zawodów przed startem najmłodszych.
Przy zapisach będzie pobierana opłata startowa (w tym ubezpieczenie, poczęstunek i napoje): dorośli - 20 zł, dzieci (do 16 lat) - 10 zł. Zapisy na zawody przyjmowane są do godz. 18.00 dnia poprzedzającego zawody oraz w dniu zawodów.


Zapisy na zawody przyjmowane są do godz. 18.00 dnia poprzedzającego zawody oraz w dniu zawodów. Wszelkich informacji udziela oraz zgłoszenia przyjmuje: Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, ul. Długa 42, tel/fax. (0-42) 719 - 08 – 52, e-mail: mdkzgierz@o2.pl, www.mdk.miasto.zgierz.pl.