Krzysztof Łazarski, Piotr Liczbiński i Edyta Grzelak uplasowali się na trzeciej pozycji w pierwszym cyklu Regat o Puchar Polski w klasie Omega 2021 PORTA na Jezioraku.

To regatowe trio ma na swoim koncie wiele udanych startów, nie tylko w klasie omega, ale także 470. Przed żeglarzami jeszcze pięć kolejnych cykli - w czerwcu, sierpniu, wrześniu i październiku. Wszystkie wyniki z poszczególnych etapów będą wliczały się do klasyfikacji generalnej.

Jakie wrażenia po ostatnim wyścigu?

- Był to mój pierwszy po wielu latach start w regatach tej rangi – relacjonuje sternik Łazarski. - Wspólnie z Edytą Grzelak i Piotrem Liczb ińskim również z PKSW daliśmy radę, o czym świadczy trzecia lokata w regatach. Nasza załoga zajmowała bardzo dobre lokaty w wyścigach, w których wiał słabszy wiatr. Jeden nawet wygraliśmy.

To zapewniło im tak dobre miejsce w końcowej klasyfikacji.

- Na pewno dużo mamy do poprawienia w technice żeglowania przy silnym wietrze, co może zapewnić nam jeszcze wyższe lokaty w kolejnych regatach – dodaje Krzysztof Łazarski.

W najbliższy weekend Pabianicki Klub Sportów Wodnych wystawi swoją załogę w klasie 470 w formule Masters w Boszkowie na wodach Jeziora Dominickiego. Sternikiem będzie Piotr Liczbiński w załodze z Bartoszem Gniewiszem.