Od 9 do 16 kwietnia dwóch zapaśników PTC: Michał Dybka i Jakub Ambroziak (PTC) przebywa na zgrupowaniu kadry Polski kadetów z Poznaniu. Początkiem zgrupowania był start w turnieju o puchar Sobieskiego.

Wysoką formę potwierdził Dybka, który wygrał cztery walki i zajął 1. miejsce w kategorii 85 kg. Jakub Ambroziak (100 kg), w trzech pojedynkach odniósł jedno zwycięstwo i poniósł dwie porażki, uplasował się poza podium.

- Był to ostatni sprawdzian zawodników przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w Lubawie, po której trener kadry narodowej będzie ustalał skład na zbliżające się Mistrzostwa Europy, które odbędą się w lipcu w Szwecji - informuje Grzegorz Szyszka, szkoleniowiec PTC.

Polski Związek Zapaśniczy zatwierdził pełną obsadę na OOM w Lubawie w dniach 29.04-1.05.2016. W finałach będzie startowało pięciu zawodników PTC: Jakub Błachowicz (46 kg), Jakub Didoch (54 kg), Sebastian Szymczyk (63 kg), Michał Dybka (85 kg), Jakub Ambroziak (100 kg).