Pabianiczanin Hovhannes Yazichyan miał sporą konkurencję, bo walczył w gronie 150 zawodników z całego kraju o tytuł najsilniejszego Polaka. W kategorii wagowej do 100 kg wynikiem 211 kg zdobył złoty medal w kategorii wiekowej senior. 

- W kategorii wiekowej masters również zdobyłem złoty medal, ustanawiając rekord świata 211 kg – cieszy się Hovhannes. - Przede mną ostatnia prosta, bo za 8 tygodni mistrzostwa świata federacji WPA na Ukrainie. Pragnę podziękować wszystkich, którzy mnie wspierają i pomagają w drodze do MŚ, czyli Urzędowi Miasta Pabianice i Lotto.

Wyjaśnienie: W federacji GPC są 3 komendy: 1 - start, zaczynasz opuszczając sztangę do klatki piersiowej i zatrzymujesz 1 sek.; 2. sędzia podaje komendę pres, po czym zaczynasz wyciskać do góry; 3. gdy wyprostujesz ręce, sędzia podaje komendę stojak. Wtedy odkładasz sztangę. 

Tydzień temu pabianiczanin wycisnął 215 kg. Na tych zawodach były dwie komendy: start i stojak. Można wtedy odbijać sztangę z klatki piersiowej i wyniki zawsze są wyższe. Dlatego rekordy w różnych federacjach się różnią.