– Stawiamy na rywalizację skoczkiń wzwyż, tyczkarzy, kulomiotów, na bieżni zaś, na dystansach 60 m i 60 m przez płotki, ścigać się będą zarówno kobiety, jak i mężczyźni – zapowiada dyrektor mityngu Sebastian Chmara.

Na potwierdzenie, kto konkretnie wystartuje w Łodzi, trzeba jednak trochę poczekać. Choćby dlatego, że Pedro's Cup ma długą tradycję w ściąganiu do Polski najgorętszych nazwisk sezonu, zaś halowy sezon lekkoatletyczny jeszcze się nie rozpoczął.
– Ustalanie list startowych jest w początkowej fazie i nie chciałbym mówić o nazwiskach, przynajmniej jeśli chodzi o gwiazdy zagraniczne. Mogę za to potwierdzić obecność halowej mistrzyni świata Kamili Lićwinko, dwóch medalistów ostatnich mistrzostw świata w Pekinie w skoku o tyczce, Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska. Ciekawie powinni się zaprezentować nasi kulomioci: Tomasz Majewski ma przed sobą ostatnie, a Konrad Bukowiecki pierwsze igrzyska olimpijskie – wymienia dyrektor Chmara.

Pedro’s Cup Łódź 2016 podtrzymuje też inną tradycję, która hołduje integracji sportowców niepełnosprawnych. Podobnie jak przed rokiem będą oni pełnoprawnymi uczestnikami rywalizacji w hali Atlas Arena.
Po raz kolejny odbędzie się także Młody Pedro’s Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak, o który walczyć będą dzieci w wieku 10 - 12 lat z najbardziej usportowionych szkół w całej Polsce.

Jak co roku, Pedro’s Cup Łódź 2016 będzie można obejrzeć na antenie TVP.

Bilety na Pedro’s Cup Łódź 2016 dostępne są od dziś na ebilet.pl i w kasach Atlas Areny.