Dotacje są przeznaczone na bazy szkoleń i zawody organizowane przez pabianickie kluby sportowe, które mają i utrzymują własne obiekty.

32 tys. zł dostało Pabianickie Towarzystwo Cyklistów, 10 tys. zł - Klub Sportowy „Zjednoczeni”, po 4 tys. zł - Pabianicki Klub Sportów Wodnych i PKSOW LOK „Walter”.

Tylko te cztery kluby wnioskowały o dotacje z dodatkowej puli. Był to drugi nabór wniosków – w marcu rozdzielono 454.500 zł. 

Przeznaczone były na szkolenie dzieci i młodzieży, organizację meczów ligowych i zawodów sportowych (434.500 zł) oraz na utrzymanie bazy sportowej (20 tys. zł).

- PTC dostało wtedy 128.000 zł, Zjednoczeni 28.500 zł, Pabianicki Klub Sportów Wodnych 11.000 zł, „Walter” 8.000 zł. Kluby mające własne obiekty sportowe mogą w razie potrzeby wykorzystywać na ich utrzymanie środki z dotacji z dwóch zadań, na które otrzymały pieniądze – mówi Łukasz Stencel, sekretarz komisji, która rozpatrywała wnioski.

W tegorocznym budżecie na sport zapisano 604.500 zł: 434.500 zł na dotacje dla klubów na szkolenia i organizację zawodów, 70.000 zł na utrzymanie bazy oraz 100.000 zł na stypendia i nagrody dla zawodników i trenerów.

Wnioski o stypendia i nagrody dla trenerów można składać do 28 kwietnia. Stypendium sportowe wynosi nie mniej niż 200 zł miesięcznie (wypłacane przez 12 miesięcy). Wysokość zależy od liczby złożonych wniosków oraz ważności wyników osiągniętych przez zawodników.

- Zawodnik, który trenuje w klubie poza Pabianicami, może uzyskać tylko jednorazową nagrodę sportową. Regulamin mówi, że nagroda przysługuje także mieszkańcom Pabianic, którzy są członkami klubu sportowego spoza Pabianic lub są niezrzeszeni, tylko jeśli dyscyplina sportu, w której osiągają odpowiednio wysokie wyniki sportowe, nie posiada sekcji w żadnym z pabianickich klubów sportowych – wyjaśnia Łukasz Stencel.

 

Zobacz komu i ile dali w marcu: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/podzieli-pieniadze-miedzy-kluby-sportowe-sprawiedliwie.html