Chcesz samodzielnie pływać po polskich jeziorach? Przyjdź na kurs i zdobądź patent żeglarza jachtowego. Dzięki niemu będziesz mógł prowadzić jacht.
PKSW zaprasza na kurs na żeglarza jachtowego. Szkolenie składa się z 20–godzinnej części teoretycznej (marzec, kwiecień, maj) i 80–godzinnej części praktycznej (czerwiec). 3–godzinne wykłady z teorii żeglarstwa odbywać się będą w czasie niedzielnych spotkań w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Szkolenie praktyczne (80 godzin do wypływania) zostanie przeprowadzone podczas ponad tygodniowego wyjazdu do ośrodka żeglarskiego w Nowym Duninowie nad Zalewem Włocławskim (120 km od Pabianic).
– Ale co do terminów zajęć oraz wyjazdu jesteśmy elastyczni i dostosujemy się do zainteresowanych – wyjaśnia Adam Grzegorek z PSKW.
Koszt kursu to 750 złotych (w tym opłata za zakwaterowanie w Duninowie i ubezpieczenie). Osobno trzeba będzie zapłacić za egzamin i patent (przewidziane zniżki dla studentów).
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 15 marca o godzinie 11.00 w siedzibie klubu przy ulicy Myśliwskiej 15. Szczegółowych informacji udziela Adam Grzegorek pod numerem telefonu 790 403 506.