19 października na wrocławskim stadionie odbyły się III Mistrzostwa Samorządowców w Biegach Przeszkodowych. W ekstremalnym starciu, w formule Rekrut, naszą Straż Miejską reprezentował Maciej Sułat. Pabianiczanin zajął trzecie miejsce, z  czasem 00:51:59.

- Brałem udział w biegu na 6 km i 30 przeszkód. Biegło mi się ciężko, bo ze względu na pracę, brak czasu na treningi poświęciłem mało czasu na przygotowanie się do zawodów.  Długo biegłem jako 7. lub 8. Konkurenci byli bardzo mocni. Ale powoli do celu. Na 4. miejscu była osoba gorsza ode mnie zaledwie o 17 seskund.  Byłem jedynym reprezentantem z Pabianic, tak jak rok temu, gdzie zająłem drugie miejsce- mówi Maciej.

Był to jego trzeci udział w tego typu imprezie sportowej. Trzecia pozycja to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę przygotowanie zawodnika i stopień trudności Runmageddonu. Gratulujemy.

Poprzednie edycje mistrzostw obywały się w Pabianicach i Siedlcach.

Udział w wyścigu samorządowców mogą brać pracownicy urzędów miast, gmin, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich, a także prezydenci, burmistrzowie i wójtowie.

Runmageddon polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości.  Na torach przeszkód zawodnicy wspinają się, czołgają w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem.